دتکتور مکنده هوا (ASD) چیست؟

دتکتور مکنده هوا (ASD) یا ایرسمپلینگ مخفف Air Sampling Detector است . این نوع از تشخیص دهنده ها در ردیف سنسور های تشخیص دهنده دود می باشند.با توجه به اینکه قدرت تشخیص این نوع از دتکتور ها نسیت به دتکتور های موضعی بسیار بیشتر می باشد به همین علت در مکان هایی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند از این نوع تشخیص دهنده های دودی استفاده می شود.

نحوه عملکرد دتکتور مکنده هوا :

این نوع از دتکتور ها ( ایرسمپلینگ ) از طریق یک شبکه لوله کشی شده مشخص و دقیق در سرتاسر محیط هر لجظه در حال نمونه برداری از محیط مکی باشند.این نوع از دتکتور ها مجهز به یک سنسور موتورایز مکنده می باشند،به این صورت که این مکنده مدام در حال مکش و نمونه برداری از هوای محیط می باشد و بصورت متناوب محیط را آنالیز می نماید و به محض مشاهده کوچکترین تغییر در نمودار وضعیت محیط،اقدام به ارسال سیگنال به کنترل پنل مرکزی می نماید.که کنترل پنل هم تجهیزات هشداری را به صدا در می آورد.

دتکتور مکنده هوا (ASD) چیست؟
دتکتور مکنده هوا (ASD) چیست؟

نگهداری:

این نوع دتکتورها با توجه به حساسیت بالا،مستلزم دقت و نظم در نگهداری می باشند تا بهترین عملکرد را داشته باشند،مهمترین قسمت که نیازمند بازرسی های متنواوب است،فیلتر ها میباشند،در داخل اسن داتکتور ها یک فیلتر اسفنجی وجود دارد که جهت جلوگیری از ورود ذرات به داخل آنالایزر دستگاه می باد،مهم است که این فیلتر بصورت هر 6 ماه یکبار تعویض شود،زیرا در صورت کیپ شدن فیلتر ها مکنده دچار مشکل شده و احتمال آسیب رسیدن به آنالایزر و از کار افتادن دستگاه شود.

برند ها :

معتبر ترین کمپانی های تولید کننده دتکتور مکنده هوا (ASD) یا همان ایرسمپلینگ شرکت های Micra و Xtrail می باشند،که موفق به اخذ اتاییدیه های LPCB,UL FM شده اند، و جزو محبوب ترین دتکتور های مکنده در بازار ایران هستند.

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق / فروش محصولات اعلام حریق سنس
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone