شیر پروانه ای چک آلارم ولو چیست؟

در سیستم های ایمنی و آتش نشانی مخصوصا سیستم اطفای حریق آبی شیر پروانه ای یا چک آلارم ولو با سوئیچ نظارتی جداکننده برای مناطق مختلف است و مانند شیر کنترل در سیستم های آتش نشانی عمل می کند. درون این شیر صفحه دیسکی مدوری وجود دارد که دارای حرکت دورانی 90 درجه می باشددر صورتی که شیر کامل باز شود دیسک در راستای  خط لوله قرار میگیرد و جریان آب با حداکثر فشار به جریان می افتد.امکان مانیتور کردن به وسیله این شیر وجود دارد و برای موقعیت یابی ،باید بصورت دستی از میله متصل شده به جعبه دنده استفاده شود.همچنین این نوع شیر می توانید اطلاعات مربوط به سیستم را برای مشاهده در بدنه شیر دریافت کنید. این شیر قادر به نصب در برنامه های داخلی و خارجی است.

انواع شیر پروانه ای یا چک آلارم ولو :

  • مکانیکی
  • الکتریکی

نوع الکتریکال امکان ارسال سیگنال در زمان عبور جریان آب را به سیستم های اعلام حریق موجود در محل را دارا می باشد همچنین سایز بندی شیر پروانه ای  از “2 الی  “6 می باشد،شیر های دارای استاندارد های UL,FM دارای قابلیتی برای ارسال سیگنال می باشند که در سیستم اطفای اتوماتیک آبی وظیفه اعلام جریان آب به سیستم اعلام حریق را دارا هستند.با توجه به قیمت مناسب اینگونه از شیر ها میتوانند جایگزین مناسبی برای شیر های کشویی در موتور خانه ها نیز باشند.

شیر پروانه ای چک آلارم ولو چیست؟
شیر پروانه ای چک آلارم ولو چیست؟

 

شیر های پروانه ای یا شیر قطع کن هایی که توسط این شرکت ارائه میشود دارای استاندارد های UL,FM و مورد تایید سازمان آتش نشانی می باشد.برندهایی که توسط این شرکت به فروش میرسد :Safex,Apc,Weflow,Top-Safe و دیگر برندهای موجود می باشد نوع اتصالات نیز بصورت فلنچ میباشد.

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان : مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق با رعایت استانداردهای ایمنی و آتشنشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone