شارژ کپسول آتش نشانی با حمل رایگان

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان با در اختیار داشتن متخصصین و تجهیزات پیشرفته شارژ کپسول آتش نشانی را انجام می دهد . همچنین جهت رفاه مشتریان بزرگوار، واحد ترابری این شرکت بصورت رایگان اقدام به جمع آوری کپسول های خاموش کننده می نماید.

شارژ کپسول آتش نشانی در محل

با توجه به این موضوع که درحال حاضر آموزش های مفیدی در زمینه آشنایی به انواع خاموش کننده ها در معرض همگان نیست و خیل عظیمی از مشتریان محترمی که بابت شارژ کپسول های خود با این مجموعه تماس میگیرند اطلاع از نوع کپسول یا خاموش کننده آتش نشانی خود ندارد و دچار مشکل میشوند و همچنین با توجه به افزایش فشار های اقتصادی و افزایش دغدغه ها، وجود ترافیک و یالا بودن هزینه های واحد های ترابری بالااخص در کلان شهرها مانند تهران، مجموعه اطفای ایرانیان اقدام به راه اندازی قسمتی تحت عنوان شارژ کپسول آتش نشانی در محل نموده است، از این پس شهروندان گرامی با تماس با این شرکت و ثبت آدرس میتوانند درخواست خود در محل را داشته باشند،بدین صورت که پس از تماس و ثبت سفارش و آدرس،واحد شارژ سیار این مجموعه در محل حاضر و کپسول های خاموش کننده حریق را در حضور مشتری شارژ و تحویل مینماید.
این اقدام برای اولین بار در ایران توسط شرکت پارسیان اطفای ایرانیان انجام میپذیرد، البته لازم به ذکر است که دیگر شرکت های فعال در این زمینه هم واحد شارژ سیار در محل را برای سایت های صنعتی یا ارگان های خاصی ارائه می نمایند . اما برای واحد های مسکونی و کوچکتر،تنها این شرکت واحد سیار را در نظر گرفته است تا بتواند بیش از پیش در زمینه مشتری مداری به رسالت خود عمل نماید.

شارژ کپسول آتش نشانی با حمل رایگان
شارژ کپسول آتش نشانی با حمل رایگان

حمل و نقل رایگان کپسول های آتش نشانی

این شرکت با توجه به لزوم رعایت اصل حقوق مشتری مداری،اقدام به راه اندازی سیستم ترابری رایگان جهت حمع آوری کپسول های مشتری های گرامی نموه است،و هیچ گونه مبلغی در جهت ارسال خودرو و جمع آوری کپسول های آتش نشانی شما مشتریان گرامی اخذ نمی گردد.

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان : شارژ کپسول آتش نشانی، تامین و اجرای سیستم های ایمنی و آتش نشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

لزوم شارژ کپسول های آتش نشانی

با توجه به حساسیت کپسول های آتش نشانی و لزوم اطمینان از سلامت آن ها بسیار مهم است که بطور سالیانه مورد تست سلامت و همچنین شارژ سالیانه قرار بگیرند،کلیه امور مربوط به شارژ کپسول های آتش نشانی باید بطور متناوب در زمان های مشخص توسط متخصصین مورد بازبینی قرار گرفته شود تا از سلامت کلیه اجزای کپسول اطمینان حاصل شود
از مشتریان عزیزی که قصد شارژ انواع خاموش کننده های دستی و کپسولهای آتش نشانی خود را دارند تقاضا می گردد تا به نکاتی در خصوص شارژ کپسول آتش نشانی توجه نمایند:
– براساس ابلاغیه اتحادیه در صورت استاندارد نبودن پودر موجود در کپسول و یا تخریب آن، این پودر باید تعویض گردد.
– دقت داشته باشید تا شارژ کپسول ها توسط شرکت ثبت شده با اساسنامه و روزنامه رسمی صورت پذیرد.
– از شرکت های مشاوره مورد تایید آتش نشانی مشاوره بگیرید تا به مشکل برنخورید و با بالاترین کیفیت خدمات دریافت نمایید.
– آیا می دانید کپسول آتش نشانی باید به صورت سالیانه سرویس کامل شود.
– کپسول باز شود، سرویس شود، درصورت نیاز پودر خشک آن تعویض شود، گاز مجدد پر، شناسنامه و فاکتور رسمی با مهر امضاء تحویل مشتری گردد.
– بازدید کارگاه شارژ توسط مشتریان از واجبات است، و نباید از همکاران فاقد کارگاه برای شارژ کپسول آتش نشانی مراجعه کنند.

نکات ضروری درباره شارژ انواع خاموش کننده ها

. شارژ گاز FM200

بر خلاف کپسول های آتش نشانی یا خاموش کننده های دستی، سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک گازی برای شارژ پیچیدگی ها و استاندارد های متفاوتی را دارا هستند، در سیستم هایی که مخصوص اطفاء حریق اتوماتیک است با توجه به فشار بالای کاری (فشار بالای 45 بار ) آن ها، در صورتیکه این سیلندر ها نیاز به شارژ داشته باشند باید حتما توسط یک شرکت معتبر و با امکانات به روز این کار صورت بپذیرد،در حال حاضر در ایران بیشتر امکانی که به سیستم های اطفاء حریق اتوماتیک مجهز شده اند از گاز FM200 (hfc227ea) استفاده کرده اند.
سیلندر هایی که برای ذخیره سازی این گاز از آن ها استفاده میشوند باید از جنس فولاد بدون درز و یک تکه ساخته شده باشند،شیر هایی که برای سیستم اطفاء حریق اتوماتیک FM200 استفاده میشود 2 مدل هستند که به اصطلاح Low Perssure وHigh Perssure هستند.در شیر های با فشار پایین گاز FM200 با فشار 25 بار و در شیر های با فشار بالا این فشار عموما 42 یا 75 بار خواهد بود.
پس مشخص است که با توجه به خاص بودن این شیر ها و همچنین فشار بالای این گاز، کلیه امور مرتبط با شارژ گاز FM200 باید توسط تیم متخصص وتجهیزات بوز انجام شود.
شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان در حال حاضر با دارا بودن کارگاه مجهز به شارژ گاز FM200 آمادگی دارد طی مدت 48 ساعت سیلندر های گاز FM200 را شارژ و تحویل مشتریان گرامی دهد.
لازم به ذکر است با توجه به نوع اتصالات فیزیکی سیلندرهای سیستم اطفاء حریق اتوماتیک، در صورت نیاز کارفرمایان محترم، این امکان وجود دارد کلیه مراحل باز کردن سیلندر، شارژ گاز FM200 و اتصال مجدد سیلندرهای شارژ، توسط کارشناسان این شرکت صورت پذیرد.

. شارژ کپسول آتش نشانی CO2

یکی از متداول ترین و رایج ترین نوع خاموش کننده های آتش نشانی،شارژ کپسول آتش نشانی CO2 یا دی اکسید کربن است،دی اکسید کربن ، گازی است بیرنگ،بی بو و غیر قابل اشتعال و سبکتر از هوا با چگالی 5/1 است. این گاز به اینصورت است که در ابتدا یک لایه سنگین از گاز دی اکسید کربن بر روی حریق ایجاد می کند تا اکسیژن به حریق نرسد،سپس اکسیژن حریق را کاهش میدهد تا حریق خفه شود و در مرحله آخر با خاصیت خنک کنندگی گاز دی اکسید کربن حریق را سرد می کند.
یکی از خاصیت های خاموش کننده های CO2 این است که هیچ آسیبی به مواد موجود در معرض حریق نمیرساند، همچنین این گاز به علت خاصیت غیر رسانایی که دارد می توان برای تجهیزات الکتریکال استفاده کرد.البته باید در نظر داشت با توجه به خاصیت خنک بودن این گاز نباید بر روی تجهیزات الکتریکی داغ پاشیده شود.با توجه به تحت فشار بودن این گاز (800 الی 900 PSI ) در وزن های 1 الی 68 کیلوگرمی تولید میشود،همچنین این نوع گاز در سیستم های اطفای حریق اتوماتیک که مخصوص تجهیزات الکتریکال مانند اتاق های برق است نیز استفاده میشود.
همچنین لازم به ذکر است با توجه به فشار کاری کپسول های CO2 که بین 160 الی 250 می باشد، شارژ این خاموش کننده ها باید با دستگاههای مخصوص انجام شود. در زمان شارژ حتما توصیه میشود که کلیه تجهیزات این نوع از خاموش کننده ها بررسی شود تا در زمان نیاز مشکلی برای استفاده بوجود نیاید.

. شارژ کپسول آتش نشانی آب و گاز

این نوع از کپسول های آتش نشانی از انواع متداول خاموش کننده هایی می باشند که برای مواد سوختی ای مانند کاغذ و چوب مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به این موضوع که مواد داخل این نوع از خاموش کننده ها، آب و عامل فشار آن گاز ازت یا CO2 ( دی اکسید کربن ) می باشد بسیار شبیه به کپسول آتش نشانی پودر و گاز می باشد.
این نوع از خاموش کننده ها ترکیبی از آب و گاز دی اکسید کربن می باشد که گاز دی اکسید کربن با توجه به قدرت خاموش کنندگی در زمان تخلیه آب قدرت خاموش کنندگی بیشتری را به آب میدهد.
باید توجه داشت که از این نوع خاموش کننده به هیچ وجه نباید برای حریق هایی که شامل تجهیزات الکتریکال است استفاده شود.
قدرت پاشش این خاموش کننده ها بطور معمول 4 متر می باشد، کپسول آتش نشانی آب وگاز در وزن های 50،25،12،10،8،6،4 لیتری تولید میشود. با توجه به خاصیت خورندگی آب و همچنین زنگ زدگی فلز،جداره داخلی کلیه انواع این خاموش کننده ها باید بوسیله رنگ های ضد زنگ زدگی و یا همان اپوکسی رنگ شود تا از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری شود.
لازم به ذکر است که شارژ خاموش کننده آب و گاز به مانند دیگر انواع خاموش کننده ها هر ساله انجام شود و هر 3 سال یکبار بدنه این نوع از خاموش کننده ها تحت تست هیدرو استاتیک قرار گیرد.

. شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز

کپسول آتش نشانی پودر و گاز بر اساس نوع پودر داخلی در 3 و نوع Dو BCو ABC تقسیم میشوند پودر نوع BC برای کلاس های حریق B برای انواع مواد قابل اشتعال مانند سوخت های فسیلی نفت و گازوئیلکلاس ABC برای حریق های نوع کاغذ، پنبه، چوب ،لاستیک، پلاستیک استفاده میشود.کلاس حریق D برای کلاس های حریق A+B+C استفاده میشود.
شارژ کپسول آتش نشانی پودر و گاز به مانند دیگر کپسول های باید با نهایت دقت انجام شود،در زیر به مراحل شارژ کپسو های پودر و گاز اشاره میشود:
1. تخلیه عملیاتی پودر
2. وزن کردن کپسول خالی
3. پر کردن پودر بر اساس حجم کپسول
4. یازدید، تست و سرویس کامل اجزای شیر شامل : سوزن،فنر،واشر و اتصالات میلاب
5. باز کردن و تمیز کاری و بررسی صحت عملکرد مانومتر (درجه ) با استفاده از دستگاه فشار
6. نصب برچسب شارژ بر روی میلاب
7. تعویض اورینگ گلویی شیر
8. بستن شیر با زاویه مناسب
9. پر کردن گاز ازت با استفاده از دستگاه شارژ استاندارد
10. تست نشتی در درون استخر آب

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان : شارژ کپسول آتش نشانی، تامین و اجرای سیستم های ایمنی و آتش نشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone