مهمترین ویژگی های سقف کاذب اتاق سرور

امروزه با توجه به گسترش لزوم تبادل اطلاعات،شرکت ها و ارگان های مختلف اقدام به راه اندازی اتاق سرور یا مرکز داده می کنند،انواع سقف کاذب اتاق سرور به عنوان پوششی برای سقف اصلی در نظر گرفته میشود که هم جنبه زیبایی دارد و هم میتواند مسیری مخفی برای عبور کابل ها و تجهیزات تاسیساتی باشد.اما در اینجا ما در رابطه با سقف کاذب هایی صحبت مبکنبم که برای اتاق های سرور مورد استفاده قرار می گیرند و باید دارای ویژگی های خاصی باشند، که به تعدادی از آنها اشاره می گردد.

مهمترین خصوصیات سقف کاذب اتاق سرور

مقاوم در برابر حریق باشد
دارای استحکام و ماندگاری بالا باشد
امکان جابجایی و جایگزینی را داشته باشد
عایق الکتریسیته باشد

مهمترین ویژگی های سقف کاذب برای اتاق سرور
مهمترین ویژگی های سقف کاذب اتاق سرور

مقاوم در برابر حریق باشد :

با توجه به اینکه یکی از وظایف سقف های کاذب جدا سازی فضای سقف اصلی از محیط می باشد،پس باید این ویژگی را داشته باشد که در صورت بروز حریق،از گسترش و انتقال حرارت به بالای سقف جلوگیری نماید.

دارای استحکام و ماندگاری بالا باشد :

با توجه به اینکه این مقاله در رابطه با اتاق سرور یا مراکز داده می باشد لذا صفحات یا همان پنل های کاذب باید دارای طول عمر،کیفیت و مستحکم باشند.تا نیاز نباشد هر از جند وقت یکبار نیاز به تعویض و جایگزینی این پنل های سقف کاذب باشد.

امکان جابجایی و جایگزینی را داشته باشد :

با توجه به اینکه در اتاق سرور مدام از کابل های  شبکه برای انتقال اطلاعات و کابل های برق استفاده می شود، برای جابجایی با اضافه کردن این کابل ها یا نصب و راه اندازی سیستم اعلام حریق نیاز است که این صفحات مدام باز و بسته شوند،بنابر این نیاز است که سازه های نصب شده قابلیت باز و بست شدن و جایگزینی باشند.


شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق با رعایت استانداردهای ایمنی و آتشنشانی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone