خدمات مشاوره آتش نشانی و ایمن سازی اماکن

با توجه به گستره بودن انواع خطرات ناشی از بروز حریق در اماکن مختلف، باید به این موضوع با دقت بیشتری پرداخته شود، هر مکانی با کاربری خاص و منحصر به فرد همان مکان در معرض خطر آتش سوزی می باشد، به عنوان مثال حریقی که در یک خانه مسکونی بوجود می آید با حریقی که در یک اتاق سرور یا یک سوله صنعتی و انبار بوجود می آید بسیار متفاوت است.
حریق های خانگی بیشتر بر اثر سهل انگاری در استفاده از وسایل گرمازا مانند گاز خوراک پزی، اتو، اجاق و … می باشد یا در یک اتاق سرور با توجه به اینکه کابل های داده بیشتر در این اتاق ها استفاده شده اند بیشتر بر اثر اتصل جریان برق است که حریق بوجود می آید.
همچنین در انبار ها و سوله های صنعتی نیز بر اثر اتصال کابل ها، بی دقتی در خاموش کردن وسایل گرمایی و روشنایی و این قبیل تجهیزات حریق بوجود می آید، پس باید به این نکته اهمیت داد که هر مکانی برای ارتقاء سطح ایمنی همان مکان نیازمند گرفتن مشاوره از شرکت های با تجربه و مسلط به این موضوع انجام پذیرد.
شرکت اطفاء ایرانیان با سالها تجربه در زمینه ایمن سازی اتاق های سرور،اتاق های بایگانی و اسناد، سوله ها، انبار ها و کارخانجات صنعتی، سایت های نفتی و… فعالیت داشته و در این زمینه تجربیات با ارزشی کسب نموده است.

خدمات مشاوره آتش نشانی و ایمن سازی اماکن
خدمات مشاوره آتش نشانی و ایمن سازی اماکن

همانطور که در بالا ذکر شد برای هر مکان بر اساس کاربری همان مکان تمهیداتی اندیشیده می شود تا با بررسی تخصصی و مشاوره حرفه ای ، امکان به حداقل رساندن ریسک بروز حریق را به صفر رساند.در یک اتاق سرور، سیستم اعلام و اطفاء حریق بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا در کمترین زمان ممکن حریق آسیبی جدی و غیر قابل جیرانی را بر جای خواهد گذاشت.
سیستم اعلام حریق اتاق سرور باید توانایی شناسایی حریق را بر اساس دود و حرارت در همان نخستین ثانیه ها را داشته باشد تا پیش از آزاد سازی گاز اطفاء حریق توسط سیستم اطفاء حریق اتوماتیک، اگر امکان اطفاء حریق توسط کپسول های دستی FE36 ویا خاموش کننده دستی FM200 میسر باشد این کار صورت پذیرد و یا برای اماکنی که در آن ها گاز های قابل اشتعال وجود دارد برای جلوگیری از افزایش غلظت این گاز ها از دتکتورهای گاز سنج در محیط استفاده شود تا در صورت افزایش غلظت گاز و بروز حریق سیستم هشدار های لازم را توسط سیستم اعلام حریق صادر نماید.
حتی اگر در انبارهایی که مخصوص نگهداری مواد قابل اشتعال هستند این دتکتور ها تعبیه شود در صورت افزایش غلظت می توانند توسط سیستم اعلام حریق دستور روشن شدن فن ها را صادر نماید تا با به جریان افتادن گردش هوا در محیط جلوی انبساط گاز و بوجود آمدن حریق و انفجار گرفته شود.
لازم به ذکر است که بر اساس نوع گاز های صنعتی که در این اماکن وجود دارد و احتمال حریق وجود دارد باید از تجهیزات با IP بالا و تجهیزات ضد انفجار EX استفاده کرد. این تجهیزات طوری طراحی و تولید شده اند که بر اثر وجود جریان برق، جرقه و دمایی تولید نمی شود که باعث آتش گرفتن گاز ها شود.این تجهیزات بیشتر در صنایع نطامی،پتروشیمی ها، پالایشگاه ها، انبار های مواد الکلی و داروسازی ها استفاده میشود.
همچنین یکی از مشکلاتی که اغلب کارفرما ها با آن روبرو هستند، سیستم اعلام حریق انبار های کاغذ، چوب،پارچه و اجناسی هستند که به اصطلاح خودسوز یا درون سوز هستند.برای این قبیل از اجناس در انبار ها میتوان از دتکتور های شعله یا فلیم دتکتور (Flame Detector ) استفاده کرد.دتکتور های شعله بر اساس تشخیص طیف نور عمل می کنند و با توجه به رده بندی IR/IR2/IR3 این نوع از دتکتور ها در اماکن با حساسیت های متفاوت استفاده میشود.
پارسیان اطفاء ایرانیان ، با بهره گیری از سالها تجربه و دانش روز ، اماده ارائه خدمات مشاوره و ایمنی ، برای کلیه مراکز مسکونی – تجاری و صنعتی است .

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق / فروش محصولات اعلام حریق سنس
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone