اجرای سیستم های آتش نشانی

اجرای سیستم های آتش نشانی برای کلیه واحدهای مسکونی و صنعتی ، با بهره گیری از کادر مجرب و تجهیزات روز ، از جمله خدمات پارسیان اطفاء ایران به متقاضیان گرامی است. .

1. سیستم های اعلام حریق

a. نوع سیستم اعلام حریق، رابطه مستقیم به وسعت و کاربری امکان دارد، ساختمان های مسکونی با وسعتکمتر از 8 طبقه یا کمتر از 30 متر ارتفاع و حجم تراکم پایین میتوانند از سیستم های اعلام حریق متعارف استفاده کنند اما سایر اماکن مسکونی که بیش از 8 طبقه از تراز زمین یا ارتفاع بیشتر از 30 متر داشته باشند موظف به استفاده از سیستم اعلام حریق از نوع آدرس پذیر می باشند.البته این تنها مربوط به ساختمان های با کاربری مسکونی می باشد.بر اساس جدول شماره (1) و (2) انواع مختلف کاربری ها به همراه نوع سیستم اعلام حریق ای که باید تهیه، نصب و اجرا شود کاملا مشخص گردیده است.

2. سیستم های اطفاء حریق

a. اطفاء حریق آبی

i. با توجه به قدرت خاموش کنندگی آب، متداولترین نوع سیستم اطفاء حریق از نوع آبی می باشد که البته شایان ذکر است طراحی این نوع از سیستم اطفاء حریق نیز بر اساس شرایط عمومی مکان مورد نظر انجام خواهد پذیرفت،به عنوان نمونه نوع سیستم اطفاء حریق آبی ای که برای حفاظت اماکن در محیط های سردسیر با محیط های با دمای متعادل تفاوت دارد.در اماکن سردسیر از سیستم اطفاء حریق آبی خشک و در سایر اماکن از سیستم اطفاء حریق آبی تر استفاده می شود.تجهیزاتی که در یک سیستم اطفاء حریق آبی استفاده میشود :

1. اسپرینکلر یا آب افشان
2. درجه فشار یا فشار سنچ ( پرشر سوئیچ) Pressure Switch
3. شیر یکطرفه
4. شیر پروانه ای
5. فلوسوئیچ (Flow Switch)
6. زون اسمبلی
7. زون کنترل ولو
8. وت آلارم ولو (Wet Alarm Valve)
9. چک آلارم ولو(Check Alarm Valve)

اطفاء حریق آبی
اطفاء حریق آبی

b. اطفاء حریق گازی

i. این نوع از سیستم های اطفاء حریق جهت اماکنی که امکان استفاده از عامل آب برای اطفاء حریق میسر نمی باشد مورد استفاده قرار می گیردريا، اماکنی مانند اتاق های سرور، دیتا سنتر ها، اتاق های بایگانی اسناد کاغذی، ثبت اسناد ها، اتاق های برق، اتاق مانیتورینگ و … که نیازمند تجهیز به سیستم اطفاء حریق گازی اند تا در زمان بروز حریق و فعال شدن ماده اطفائی، هیچگونه پسماند و آسیبی به تجهیزات موجود در محیط وارد نخواهد شد.متداولترین سیستم های اطفاء حریق گازی:
1. FM200(hfc227ea)
2. Novec1230
3. IG55,IG54
4. CO2
5. Aerosol یا آیروسل ( پس از تخلیه پسماند بصورت گرد در محیط بجای خواهد ماند )

اطفاء حریق گازی
اطفاء حریق گازی

c. اطفاء حریق فوم

i. این نوع از سیستم اطفاء حریق در اماکنی که از مایعات قابل اشتعال، روغن های خوراکی و صنعتی، صنایع هواپیمایی، کارخانجات شیمیایی و… مورد استفاده قرار میگیرد، نوع ماده اطفایی در این سیستم فوم های پروتئینی است که بصورت ترکیب شده با آب و خروجی بصورت حباب همراه با کف عمل اطفاء حریق را انجام خواهد داد( مطابق عکس شماره …..)

اطفاء حریق فوم
اطفاء حریق فوم

d. اطفاء حریق مه پاش یا همان واترمیست

i. این نوع از سیستم اطفاء حریق به سرعت در حال فراگیر شدن در صنایع نفت، گاز ، پتروشیمی می باشد. نحوه عملکرد این سیستم بدین گونه می باشد که ذرات آب توسط پمپ های پر فشار و نازل های در زمان خروج آب در ذره های میکرونی بصورت مه محیط و اطراف حریق را فرا میگیرند و با توجه به قدرت خاموش کنندگی آب از طریق مرطوب کردن و خاصیت خنک کنندگی، حریق مهار خواهد شد، در حال حاضر در دنیا از این نوع سیستم اطفاء حریق واترمیست برای ترانس های برق فشار قوی استفاده می شود.

اطفاء حریق مه پاش
اطفاء حریق مه پاش

توضیحات:

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان آماده همکاری در زمینه طراحی انواع سیستم های اعلام و اطفاء حریق آبی، گازی، فوم با کارفرمایان محترم می باشد.
کمپانی هایی که این شرکت با آنهای همکاری مینماید :

سیستم های اطفاء حریق:

Weflo….Tyco….Kidde….Rapidrop…APC…..System Sensor…AWG….Waysmos….Gielle….Hygood….Rotarex….sanco….Tuna

سیستم های اعلام حریق:

ایرانی : سنس (SENS)….آریاک….آنا …ویستا ….ایران گارد …. زیتکس …سایان
اروپایی : کنتک(Kentec )…GST…INIM…Apollo…Bentell…C_tech…Unipos…

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق / فروش محصولات اعلام حریق سنس
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone