سیستم اطفای حریق گازی Novec 1230

سیستم اطفای حریق گازی Novec 1230 جزو یکی از بروزترین و بی زیان ترین گازهای اطفایی موجود در جهان به شمار می آید.
این گاز با خاصیت خنک کنندگی بالا اقدام به خاموش کردن حریق می نماید،لازم به ذکر است که طول عمر ماندگاری این گاز در اتمسفر 5 روز می باشد و هیچگونه آسیبی به لایه اوزون نمی رساند و جزو گازهای دوست دار محیط زیست به شمار می آید.
لازم به ذکر است با توجه به محدودیت های اعمال شده جهت منسوخ شدن گاز hfc227ea این گاز یکی از بهترین گزینه ها برای جایگزینی گازهای خانواده هالون ها می باد.
سیستم اطفاء حریقNovec 1230 بسیار کارآمد بوده و برای خطرات خاص ایده آل می باشد. اطفاء از طریق خاصیت خنک کنندگی آن صورت می پذیرد.
مایع Novec 1230 به صورت گاز عمل می کند؛ با این حال در دمای اتاق مایع می باشد. مایع Novec 1230 دارای پتانسیل تخریب لایه اوزون صفر و طول عمر جوی بسیار پایین در حدود 3 تا 5 روز می باشد.همچنینNovec دارای بالاترین حاشیه ایمنی جهت استفاده در محیطهای اشغال شده (در حال بهره برداری) می باشد.

سیستم اطفای حریق گازی Novec 1230
سیستم اطفای حریق گازی Novec 1230

روشی که Novec استفاده می کند بوجود آوردن سطح خاموش کنندگی بین 10 ثانیه و با جذب حرارت از آتش بجای تخلیه اکسیژن از محیط (مشابه آنچه که در سایر سیستم های اطفای گازی اتفاق می افتد) است. امروزهسیستم اطفای حریقNovec 1230 مقررات زیست محیطی را برآورده می کند. سطح غلظت Novec بسیار پایینتر از سطح تاثر گذار جانبی غیر قابل مشاهده آن است. Novec وسیعترین حاشیه ایمنی نسبت به هر جایگزین با دوام هالون را که در فروشگاه ها موجود می باشد را ارائه می دهد.

محیط هایی که توسط سیستم اطفاء حریق Novec 1230  محافظت می شوند شامل:

• اتاق های سوئیچ مخابرات
• اتاق های کامپیوتری و کنترل الکترونیکی
• سالن های تست موتورها (Engine Test Cell Areas)
مراکز داده

با توجه به بی اثر بودن سیستم اطفای گازی Novec 1230 این گاز جزو یکی از بهترین جایگزین ها برای اطفای حریق مکان هایی است که تجهیزات الکتریکال مانند اتاق های سرور،دیتا سنتر ها،اتاق های مخابرات و … مورد استفاده قرار گیرد.

متعلقات سیستم اطفای حریق گازی Novec 1230

• سیلندر پر فشار
• گاز novec 1230
• شیر برقی
• گیج فشار
• رابط تخلیه دستی

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق / فروش محصولات اعلام حریق سنس
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone