شیر تست و تخلیه چیست؟

از هر پیمانکار آگاه آتش نشانی سؤال کنید به شما خواهند گفت که دریچه این شیر ها یک وسیله بسیار زیبا است که در سیستم اسپرینکلر های آتش نشانی نصب می شود. همانطور که از نام اش پیداست ،طراحی دو منظوره آن باعث می شود در صورت لزوم در زمان تخلیه  و تست سیستم انجام شود.

شیر تست و تخلیه چه فایده ای دارد؟

این چیزی است که ما در اینجا می خواهیم با جزئیات صحبت کنیم. در این مقاله ، ما دریچه تست و تخلیه را بررسی خواهیم کرد تا فواید ، کاربردها و ویژگی های آن را کشف کنیم. این مقاله همچنین به استانداردهای

مربوطه انجمن ملی حفاظت از آتش (NFPA) می پردازد، بنابراین ما می توانیم به شما كمك كنیم تامتوجه شوید كه چرا این مسئله برای پیمانکارا، مجریان و کارشناسان شما مهم است.

شیر تست و تخلیه چیست؟
شیر تست و تخلیه چیست؟

شیر تست و تخلیه چیست؟

Test و Drain نوعی دریچه است که دارای عملکرد آزمایشی و عملکرد تخلیه اکسپرس است. زیرا آنها با بریدن قطعات اضافی ، نصب سیستم را ساده می کنند. در مقایسه با شیر استاندارد توپ و شیر تست جداگانه ، آزمایش و تخلیه به معنای هزینه کمتری ، قطعات کمتر ، نصب آسان تر و استفاده چند برابر است.
با طراحی همه در یک شیر، شیرآلات تست و تخلیه استاندارد با ویژگی های مشترک:
دریچه توپی تک دسته ای
یک محفظه آزمایش 5.6K یا 8.0K
شیشه دید مقاوم در برابرفشار
پورت ضربه خورده و وصل شده برای دسترسی به سیستم
دریچه های تست و تخلیه در اندازه های مختلفی قرار دارند ، همچنین گزینه های اندازه مشخصی برای اندازه مخصوص ابعاد نیز وجود دارد (ما در مورد اهمیت این موضوع در کمی صحبت خواهیم کرد). برای خدمت رسانی
آسان به سیستم های مختلف و نیازهای نصب ، تست و تخلیه در سبک های مختلف با ویژگی های اضافی ارائه می شود. با این حال ، قبل از اینکه خیلی بیشتر پیش برویم ، مهم است که ببینیم آزمایش دریچه ها و دریچه های تخلیه NFPA چگونه است.

نحوه تست :

  • به محض باز کرده و یا چرخاندن اهرم، آب باید شروع به خارج شدن نماید.
  • اهرم باید بدون درگیری و راحت باز و بسته شود.
شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان : مشاوره، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق با رعایت استانداردهای ایمنی و آتشنشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone