شستی اعلام حریق چیست و چه کاربردی دارد؟

شستی اعلام حریق را می توان آشکارساز های دستی نیز خواند. این گونه تجهیزات هم چون یک کلید عمل نموده و با تحریک از سوی فرد یا افرادی که به وجود حریق پی برده اند سیگنال هشدار را برای مرکز اعلام حریق ارسال می کند. شستی های اعلام حریق معمولا در دو نوع شیشه فشاری  و کششی مورد استفاده قرار می گیرند.شستی اعلام حریق با شیشه دارای درپوشی است که با فشار اندکی توسط فرد شکسته و مدار هشدار فعال می شود.در نوع اعلام حریق کششی درپوش شستی توسط فرد به پایین رانده می شود و سوییچ تعبیه شده در زیر آن در حالت هشدار قرار می گیرد.با توجه به در دسترس بودن شستی ها ،مهم است که در دسترس ترین برای سهولت در استفاده نصب شود.بر اساس استاندارد ارتفاع نصب این تجهیز  باید حداکثر 145 سانتی متر از سطح زمین باشد.

در مقیاس دیگر شستی ها را به دو دسته دارایِ سوییچ آزمایش و راه اندازی مجدد نیز تقسیم می کنند که برای بررسی صحت عملکرد و بازگردان شستی به حالت اولیه (اماده به کار) مورد استفاده قرار می گیرد.جنس شستی ها ممکن است فلزی یا پلی کربناتی باشد  و در ساختار الکتریکی آن ها ممکن است از تیغه های باز و بسته اضافی برای صدور برخی فرامین همزمان استفاده شود.برخی از شستی ها دارای در قفل شو با کلید هستند و برخی دیگر دارای پیچ شش گوش با اچار مخصوص هستند. عمل آزمایش شستی به کمک همین کلید یا اچار مخصوص صورت می گیرد. با توجه به مکان مورد استفاده و همچنین سیستم اعلام حریق، شستی ها ممکن است ضد اب، ضد انفجار، متعارف یا ادرس پذیر باشند.

شستی اعلام حریق
شستی اعلام حریق

شستی اعلام حریق SENSOMAG MCP50 IP67 مدل متعارف می‌باشد. این شستی پس از فعال شدن، دارای قابلیت ریست توسط کلید مخصوص را دارد و همچنین گارد محافظ جهت جلوگیری از فعال شدن به دلایل کاذب را نیز داراست. این مدل از شستی دارای IP67 بوده و ضدآب می‌باشد.
مشخصات کلی

– دارای قابلیت Reset شدن شستی با کلید مخصوص
– دارای استاندارد EN54 – 11 – A
– دارای گارد محافظ (به صورت Optional )
– دارای قاب پلاستیکی توکار (به صورت Optional )
– دارای IP67
– دارای گلند کابل و محافظ درزگیر به شکل O-رینگ

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق با رعایت استانداردهای ایمنی و آتشنشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone