اسپرینکلر (آب افشان) آتشنشانی چیست ؟

اسپرینکلر | اگر کار شما اداره یک فروشگاه یا یک انبار است ، آتش سوزی کابوس نهایی شماست. اگر در شب آتش سوزی رخ دهد ، هنگامی که هیچ کس در آنجا نیست ، و ساختمان شما با مبلمان یا مواد شیمیایی قابل اشتعال محصور شده است ، شعله های آتش به سرعت پخش می شوند. حتی اگر در آتش سوزی جان خود را از دست ندهید ، باز هم می تواند ویرانگر باشد: سرمایه یا ساختمان خود را از دست دهید و این ممکن است شرکتی را که سالها یا ده ها سال برای ساخت آن از دست داده است از دست دهید. داشتن یک سیستم اطفاء حریق که می تواند در هنگام بروز مشکل در آن لحظه واکنش نشان دهد منطقی است ، نه تنها صدای زنگ هشدار بلکه به طور خودکار آتش در اسرع وقت خاموش میشود . که این دقیقاً همان کاری است که سیستم های اطفاء حریق آتش نشانی ( اسپرینکلر آتش نشانی) انجام می دهند.
اسپرینکلر ها فقط برای ساختمان های تجاری نیستند: آنها همچنین ارزش استفاده در خانه های و شرکت ها را دارند. نصب یک آبپاش در حدود 1 درصد به هزینه یک ساختمان اضافه می کند اما (در کنار یک هشداردهنده دود نصب شده) می تواند خطر را کاهش دهد. میزان مرگ و میر در آتش سوزی منزل 82 درصد است.

سیستم اطفاء حریق - اسپرینکلر
سیستم اطفاء حریق – اسپرینکلر

اسپرینکلر چیست ؟

فرض کنید ماموریت شما این است که سیستمی را طراحی کنید که حتی اگر کسی در آن اطراف نباشد بتواند به طور خودکار آتش سوزی را مهار کند ، از کجا باید شروع کنید؟ احتمالاً می دانید که آب یکی از بهترین مواد برای مقابله با آتش سوزی است. به همین دلیل است که آتش نشانان از آن استفاده کنند. چرا آب خیلی خوب است؟ اول ، زیرا هنگام بیرون آمدن از زمین سرد است ، گرما را از آتش جدا می کند – با از بین بردن یکی از سه ماده اصلی (گرما ، اکسیژن و سوخت) که آتش سوزی به آن نیاز دارد و آن را مثلث آتش شناخته شده است می شکند. (اطفاء حریق بر پایه آب به همین روش کار می کند ، در حالی که پتو های آتش نشانی و آتش نشانی ها با از بین بردن هوا آتش را آتش می زنند.) دوم ، زیرا آب دارای چیزی است که از ظرفیت خاص گرمائی بالایی برخوردار است ، گرما را به طور موثرتر از بین می برد. آب می تواند گرمای بیشتری را نسبت به تقریباً هر ماده روزمره دیگر داشته باشد.

سیستم اسپرینکلر ، شبکه ای است که از طریق لوله های کار گذاشته شده داخل سقف یک ساختمان که تحت فشار آب نگه داشته می شود ، جریان دارد. یک اسپرینکلر چیزی نیست جز یک شیر آب (یا “شیر” ، همانطور که در بعضی از کشورها آن را صدا می کنند) – سوراخی در لوله ای است که از طریق آن آب می تواند به ساختمان زیر آن فرار کند. در یک شیر آب معمولی ، دستگیره باز میشود تا دریچه ای را باز کنید که باعث فرار آب می شود. در اسپرینکلر  ، شیر آب دستی با یک پلاستیک حساس به گرما طراحی شده است که هنگام شروع آتش سوزی به طور خودکار باز می شود. در برخی از اسپرینکلر ها ، این پلاگین از یک آلیاژ به نام فلز ساخته شده است ، ترکیبی از بیسموت ، سرب ، قلع و کادمیوم است که در دمای نسبتاً کم ذوب می شود. در سایر اسپرینکلر  ها ، این پلاگین یک لامپ شیشه ای کوچک پر از مایع مبتنی بر گلیسیرین است که برای گرم شدن و گسترش آن خرد می شود. ایده اصلی در هر دو مورد یکسان است: این پلاگین به محض وقوع آتش سوزی می تواند اسپرینکلر را بشکند و باز کند.

مجموعه ای که در بالا توضیح دادم همان چیزی است که سیستم لوله ای مرطوب نامیده می شود ، به این معنی که تمام لوله های بالای انبار یا سقف فروشگاه  ، آب سرد و تحت فشار را نگه می دارند و لحظه ای که ذوب فلز چوب آماده انتشار آن است. آنها بسیار سریع و مؤثر جواب می دهند ، شعله های آتش را فرو می ریزند و به کاهش اثرات دود و گازهای سمی ناشی از آتش سوزی کمک می کنند.
با این وجود همه اسپرینکلر  ها مانند این کار نمی کنند. در طرح دیگر ، به نام سیستم لوله های خشک ، لوله های سقفی حاوی هوای فشرده (یا گاز نیتروژن) به جای آب هستند. هنگامی که فلز  ذوب می شود ، هوا از لوله خارج می شود و باعث افت ناگهانی فشار می شود. این دریچه بیشتر از پایین سیستم باز می شود که به آب اجازه می دهد تا درون همان شبکه لوله ها از قسمت اصلی جریان یابد ، که به روش معمول از سرهای اسپرینکلر  باز می شود. سیستم هایی مانند این ساختمانهای سرد (معمولاً بدون استفاده و بدون گرم شدن) بسیار عالی هستند که در آن صورت ممکن است آب درون لوله ها بسته شود و یخ زدگی داشته و باعث سیل ویرانگر شود. اشکال این است که برای فعال کردن سیستم لوله خشک زمان بیشتری طول می کشد – به معنای واقعی کلمه در هر ثانیه وقتی در حال آتش گرفتن هستید – به همین دلیل از اسپرینکلر  هایی مانند این فقط در موارد ضروری استفاده می شود. در حالی که یک سیستم لوله خشک در یک ساختمان بسیار سرد قابل نصب است ، دریچه ای که از طریق فشار هوا باز می شود تا آب را آزاد کند باید از یخ زدگی توسط بخاری به نوعی محافظت شود.
اسپرینکلر های اتوماتیک ممکن است همه با یک نگاه یکسان به نظر برسند ، اما در انواع مختلفی وجود دارند که به گونه ای طراحی شده اند که در دماها و سرعت های مختلف پاسخ دهند و در انواع ساختمان ها و محیط های مختلف کار کنند. آنها را می توان به صورت سنتی ، روی سقف که به پایین نشان می دهد سوار کرد. در یک فضای انبار اشاره به بالا. یا روی یک دیوار جانبی که به سمت داخل اشاره دارد. برخی از آنها از پوشش های ویژه (مانند تفلون یا پلی استر) برای محافظت در برابر خوردگی یا سایر تنظیمات چالش برانگیز استفاده می کنند. آنها همچنین در طیف وسیعی از رنگ ها ، طرح ها و اتمام ها در دسترس هستند تا خیلی آزار دهنده به نظر نرسند. به عنوان مثال ، اسپرینکلر های مسکونی ، اغلب دارای طرح “پوشاننده” شسته و رفته هستند ، بنابراین بخشی یا کاملاً داخل یک سقف یا دیوار فرو می روند.

اسپرینکلر چیست ؟
اسپرینکلر چیست ؟

در سیستم اسپرینکلر آتش نشانی به چه چیز دیگری نیاز دارید؟

به غیر از خود اسپرینکلر های اتوماتیک ، شبکه ای از لوله ها در سقف ، شیرآلات بازرسی یا آزمایش وجود دارد (بنابراین سیستم می تواند بصورت دوره ای بررسی شود) ، اتصال تخلیه (برای خالی کردن لوله ها برای نگهداری روتین) و اتصال شبکه آب است نشانی  ( اتصال FDC یا سیامی (اتصال سیامی) نیز نامیده می شود): یک اتصال دهنده استاندارد است که  سیلندر آتش نشانی آتش نشانی می تواند در صورت لزوم شیلنگ های آب را وصل کند و آب اضافی را به سیستم اسپرینکلر وصل کند

تاریخچه تولید اسپرینکلر آتش نشانی

اسپرینکلر های سبک مدرن مانند آنچه در بالا توضیح داده شد ، بر اساس آلیاژ که در آتش ذوب می شود ، در دهه 1870 توسط هنری س. پارملی از نیو هاون ، کانتیکت ، ایالات متحده آمریکا اختراع شد. پرونده های موجود در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده را مرور کنید و مشاهده خواهید کرد که پارک ملی چندین حق ثبت اختراع مختلف را برای سرهای اسپرینکلر  (یا “خاموش کننده های اتوماتیک” ، همانطور که وی از آنها خوانده) ثبت کرده است ، از جمله موارد بسیار ساده ای که در صفحه نمایش داده شده است. سمت چپ نمودار. این فقط یک کلاه فلزی است که در انتهای یک لوله با لحیم مخصوصی که برای آب شدن در آتش طراحی شده است. مطابق ثبت اختراع پارملیه شماره 218.564 ایالات متحده (صادر شده در 12 اوت 1879) که از آن این اثر هنری گرفته شده است ، “لحیم کاری یا حتی دیسک” را می توان با یک آلیاژ مناسب قلع یا فلز دیگری با بیسموت ، [ذوب] ساخت. نقطه … که از آن 160 درجه فارنهایت [71 ° C] کم است. “

این اثر هنری در سمت راست از اسپرینکلر  مدرن تری است که حدود یک دهه بعد توسط ویلیام نراچر طراحی شده است. می توانید بازوهای فنر و پلاگین که لوله آب را بسته نگه می دارد ، به وضوح مشاهده کنید. بیش از یک قرن بعد ، اسپرینکلر  های مدرن هنوز هم به همان روش کار می کنند. ایده های خوب هرگز از مد خارج نمی شوند!

اجزای سیستم اسپرینکلر یا آبپاش

کلیه سیستم های اسپرینکلر یا آب پاش آتش شامل یک منبع تغذیه ، شبکه ای از لوله کشی منبع تغذیه و آب پاش آتش نشانی هستند. بیشتر سیستم های اسپرینکلر یا آب پاش آتش از منبع آب شهری تأمین می شوند ، اما منابع آب نیز می تواند توسط مخازن ذخیره آب یا منابع طبیعی مانند دریاچه ها یا حوضچه ها تأمین شود. شبکه لوله کشی به طور معمول از لوله های فلزی ساخته شده است ، همچنین می تواند از مواد پلاستیکی در مصارف سبک تر مانند خانه های منفرد یا چند خانواده استفاده کند. آبپاش های آتش نشانی در سراسر شبکه لوله کشی نصب شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که با رسیدن دمای خاص ، آب سیستم سیستم اسپرینکلر یا آب پاش را تخلیه کند.
بیشتر دستگاه های آتش نشانی از لامپ های شیشه ای پر از مایع استفاده می کنند. با بالا رفتن دمای اطراف آبپاش ، مایع درون لامپ شیشه ای منبسط می شود و سرانجام لامپ را که باعث آزاد شدن آب از دهانه اسپرینکلر یا آبپاش می شود ، پاره می کند. درجه حرارت معمولی برای آبپاش 68درجه سلسیوس است.
برای عملکرد صحیح سیستم های اسپرینکلر یا آبپاش آتش نشانی باید تحت فشار قرار گیرد. اگر آبرسانی تحت فشار قرار نگیرد ، در صورت فعال شدن اسپرینکلر یا آب پاش آتش آب مقدار مناسب تخلیه نمی شود. فشار تأمین شده توسط آبرسانی شهری معمولاً برای کار با سیستم اسپرینکلر یا آب پاش آتش کافی است. در صورت نیاز به فشار اضافی ، پمپ تقویت کننده ای بین منبع تغذیه و لوله کشی سیستم سیستم آبگرمکن نصب می شود.

طراحی سیستم اسپرینکلر یا آب پاش

با وجود تصویر معمولی، اکثر سیستم های آبپاش آتش به گونه ای طراحی شده اند که آبپاش ها فقط به صورت جداگانه فعالیت می کنند. به عبارت دیگر ، تمام اسپرینکلر یا آب پاش ها در یک سیستم به طور همزمان کار نمی کنند. این طرح به سیستم اسپرینکلر یا آب پاش آتش نشانی اجازه می دهد تا فقط مقدار آب لازم برای مهار (یا سرکوب) آتش سوزی را تخلیه کند ، و نه مقدار بیش از حد که ممکن است باعث آسیب قابل توجهی در آب شود و به طور غیر ضروری استرس آب را تأمین کند.
در حالی که چندین متغیر وجود دارد که زمان پاسخگویی به فعال سازی سیستم را تحت تأثیر قرار می دهند ، اما اسپرینکلر یا آب پاش های آتش نشانی می توانند در کمتر از 1 دقیقه فعال شوند که بسیار سریعتر از زمان پاسخگویی به آتش نشانی متوسط ​​است. سیستم های پاشش آتش سوزی به طور گسترده ای به عنوان تنها روش مؤثر در مبارزه با گسترش آتش سوزی در مراحل اولیه خود قبل از ایجاد صدمات شدید در افراد و خسارت به اموال شناخته شده است. در ساختمان هایی که کاملاً توسط سیستم های آتش نشانی محافظت می شوند ، بیش از 96٪ از آتش سوزی ها فقط توسط سیستم های آتش نشانی کنترل می شوند.

حفظ سیستم آبپاش بدون خوردگی

مانند همه سیستمهای مکانیکی ، سیستم های اسپرینکلر یا آب پاش آتش نشانی به مرور زمان از ادامه فعالیت خوردگی در رابطه با اصلاح سیستم ، تعمیرات و نگهداری سیستم آتش نشانی کاهش می یابند. متغیرهای بسیاری وجود دارد که تعیین می کنند سرعت یک سیستم چگونه تخریب می شود ، اما در نهایت عملکرد سیستم تحت تأثیر قرار می گیرد.
با تخریب سیستم اسپرینکلر یا آب پاش، می تواند منجر به ایجاد بیش از حد آوار در داخل شبکه لوله کشی شود که می تواند به طور جزئی یا به طور کامل مانع از لوله کشی شود یا به طور کامل جریان آب را از یک آبپاش جلوگیری کند. این امر مانع از آن می شود كه سیستم اسپرینکلر یا آب پاش آتش نشانی از فشار آب و جریان مورد نیاز برای مهار آتش در صورت وقوع تأمین كند.
خوردگی همچنین می تواند باعث خرابی لوله و نشت لوله شود که منجر به آسیب آب و هزینه های تعمیر گسترده آن می شود. این کار نیاز به یک همکاری مشترک بین صاحبان ساختمان ، مدیران املاک ، مسئولان آتش نشانی و پیمانکاران آتش نشانی دارد تا با هم همکاری کنند تا سیستم های آبپاش آتش سوزی به طور صحیح مورد بازرسی و نگهداری قرار گیرند و هنگام یافتن نواقص ، بلافاصله اقدامات اصلاحی انجام شود.
با در نظر گرفتن این اطلاعات ، می توانید حفظ یک سیستم اسپرینکلر یا آب پاش آتش نشانی کاربردی و عاری از خوردگی تا چه اندازه مهم باشد. برای یادگیری نحوه محافظت از سیستم آبپاش صنعتی خود ، امروز با تیم متخصصان ما تماس بگیرید.

آبپاش ها چگونه کار می کنند؟

سیستم های آتش نشانی خانگی شامل شبکه ای از لوله کشی های پر از آب تحت فشار هستند که در پشت دیوارها و سقف ها نصب می شوند و اسپرینکلر آب آتشنشانی یا آب افشان در امتداد لوله کشی قرار می گیرند تا از مناطقی که در زیر آنها قرار دارد محافظت کند. از آنجا که آب همیشه در لوله کشی است ، آبشارهای آتش همیشه “در تماس هستند”. در صورت بروز آتش سوزی ، دمای هوا در بالای آتش بالا می رود و با افزایش دمای هوا ، آبپاش فعال می شود. آبپاش با قدرت زیاد بر روی شعله های آتش اسپری می کند ، و در اکثر موارد آنها را کاملاً خاموش می کند ، یا حداقل گرما را کنترل می کند و تولید دود سمی را تا رسیدن آتش نشانی محدود می کند. فقط آبپاش نزدیکترین آتش را فعال می کند. دود آبپاش ها را فعال نمی کند.
اسپرینکلر آب آتشنشانی یا آب افشان ها بسیار موثر هستند زیرا خیلی سریع واکنش نشان می دهند. آنها خطر مرگ یا صدمات ناشی از آتش سوزی را کاهش می دهند زیرا باعث کاهش چشمگیر گرما ، شعله های آتش و دود می شوند و به افراد فرصت می دهند زمان تخلیه یک خانه را داشته باشند. آبگرمکن های خانگی تقریباً 10-25 گالن آب در دقیقه آزاد می کنند. در خانه ای بدون آبپاش، احتمالاً با ورود آتش نشان ها می توان آتش سوزی را تا حد خطرناك افزایش داد.

در زمان کمتری از آنکه معمولاً آتش نشانی به صحنه بیاید ، آبپاش ها در حال پاشش آب و در نتیجه خاموش کردن آتش خانه هستند. این نه تنها خسارت آتش به املاک را کاهش می دهد بلکه باعث نجات جان انسان ها نیز می شود.

اسپرینکلر آب آتشنشانی یا آب افشان ها چگونه نصب می شوند؟

آبپاش ها توسط پیمانکاران آموزش دیده ویژه که از کدها و استانداردهای NFPA و سایر الزامات محلی پیروی می کنند ، نصب می شوند. و بهترین زمان برای نصب آبپاش ها در هنگام ساخت خانه جدید یا بازسازی خانه موجود است. در سطح ملی ، نصب آبپاش ها بین یک تا دو درصد به کل هزینه ساخت می افزاید. نصب آبپاش ها در هنگام بازسازی ، معروف به “مقاوم سازی” است ، به طور کلی هزینه بیشتری دارد و هزینه آن به ساختار موجود بستگی دارد. بسیاری از شرکتهای بیمه انواع تخفیف را برای صاحبان خانه با آبپاش پیشنهاد می کنند و خرید مقایسه را با ارزش می کند.

انواع اسپرینکلر آتش نشانی

نصب سیستم اطفاء حریق اتوماتیک اسپرینکلر آب آتش نشانی یک اقدام مهم در برابر آتش سوزی است. اسپرینکلر ها مستقیماً به سیستم آبرسانی وصل می شوند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که با افزایش دمای اطراف اسپرینکلر طور خودکار شروع به پاشیدن آب می کند. آنها در فضاها و اماکنی مانند منازل، مراکز تجاری، کارخانه ها، ادارات و اماکن محدود و سر پوشیده بیشتر استفاده می شوند. مدارس ، مراکز تجاری و ساختمانهای عمومی مختلف معمولاً مجهز به این نوع از خاموش کننده ها هستند. انواع مختلفی از اسپرینکلر ها وجود دارد که در اینجا به برخ یاز انواع و ویژگی های انواع اسپرینکلر ها اشاره می کنیم

اسپرینکلر پایین زن آتش نشانی

رایجترین نوع اسپرینکلر برای مصارف خانگی، اداری، تجاری و صنعتی
دارای شعاع پاشش 2.20 سانتی متر
دارای درجه های دمایی پاسخ دهی متنوع
دارای دو نوع : واکنش استاندارد و واکنش سریع
دارای استاندارد های UL,FM و استاندارد ملی ایران

پاسخ استاندارد:
دارای حباب شیشه ای با درجه های حرارتی 57،68،79،93،141،182 درجه سلسیوس
در زمانی که حرارت حریق به درجه ای که متناسب با حباب اسپرینکلر است برسد،حباب می ترکد و مسیر خروج آب به سمت پایین باز شده و با فشار از مسیر خارج می شود و پس از برخورد به پره ها قطرات آب بر روی حریق پاشیده میشود

اسپرینکلر بالا زن آتش نشانی

این نوع اسپرینکلر برای مصارف صنعتی که دارای ارتفاع بیشتر از 4.5 متر از سطح زمین می باشند استفاده میشود.

سطح پاشش شعاع 3.5 متر
دارای درجه های دمایی پاسخ دهی متنوع
دارای دو نوع واکنش استاندارد و واکنش سریع
دارای استاندارد های UL,FM و استاندارد ملی ایران

پاسخ استاندارد:
دارای حباب شیشه ای با درجه های حرارتی 57،68،79،93،141،182 درجه سلسیوس
در زمانی که حرارت حریق به درجه ای که متناسب با حباب اسپرینکلر است برسد،حباب می ترکد و مسیر خروج آب به سمت پایین باز شده و با فشار از مسیر خارج می شود و پس از برخورد به پره ها قطرات آب بر روی حریق پاشیده میشود.

اسپرینکلر بغل زن آتش نشانی

در اماکنی که به دلیل وجود تابلو های برق یا مجاورت دیوار و ستون با محدودیت شعاع پاشش روبرو هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دارای درجه های دمایی پاسخ دهی متنوع
دارای دو نوع : واکنش استاندارد و واکنش سریع
دارای استاندارد های UL ,FM و استاندارد ملی ایران[

اسپرینکلر مخفی آتش نشانی

در اماکنی که به دلیل وجود تابلو های برق یا مجاورت دیوار و ستون با محدودیت شعاع پاشش روبرو هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

دارای درجه های دمایی پاسخ دهی متنوع
دارای دو نوع : واکنش استاندارد و واکنش سریع
دارای استاندارد های UL ,FM و استاندارد ملی ایران

قاب اسپرینکلر

صفحاتی از جنس فلز یا پلاستیکی که بر روی اسپرینکلر ها نصب میشود تا هم ظاهری زیباتر داشته باشد هم از ضربه و فعال شدن احتمالی و تصادفی اسپرینکلر جلوگیری شود.اسپرینکلر ها در سقف یا دیوار باید مطابق کد NFPA 13 ، 25 و 101 از اسکلت مخصوص اتصالات مناسب برخوردار باشند. زیرا اسپرینکلر ها معمولاً در سقف های سقفی با استفاده از اره مخصوص سوراخ برای قرار دادن اسپرینکلر ها استفاده میشود. قاب اسپرینکلر برای پوشاندن شکاف بین اسپرینکلر و سقف یا دیوار خشک ضروری است. چون حالت زیباتری دارند اما برای فعال شدن صحیح اسپرینکلر مهم هستند. بدون وجود صافی مناسب ، گرما و دود از بالای سقف از طریق شکاف بالا می رود و ممکن است فعال شدن اسپرینکلر را به تأخیر بیندازد. علاوه بر این ، اگر دتکتور های دودی وجود داشته باشند ، این فعال سازی می تواند به تأخیر بیفتد .

در ساختمان هایی که از سیستم اطفای حریق اتوماتیک آبی از نوع اسپرینکلر استفاده میشود، جهت حفظ زیبایی و دکوراتیو بودن نما استفاده میشود. همچنین این قاب ها دور تا دور اسپرینکلر را پوشش می دهند تا قسمتهایی از رنگ یا گچ که در اطراف اسپرینکلر آسیب دیده است در معرض دید نباشد.

این نوع از قاب اسپرینکلر ها بیشتر در اماکنی مانند بیمارستان ها، ادارات، سالن های جلسات و کنفرانس ، سینما ها و… استفاده میشود ، میتوان جهت زیبایی بیشتر از اسپرینکلر های مخفی یا اسپرینکلر کانسیلد نیز استفاده کرداین نوع از اسپرینکلر با توجه به این که کاملا مخفی می باشد در زمان بروز حریق از کاور یا غلاف جدا شده و سیستم شروع به تخلیه آب با فشار می نماید.

تصورات اشتباه درباره آب افشان ها

متأسفانه بسیاری از تصورات غلط سرسخت درباره آبپاش های آتش نشانی منزل وجود دارد که باعث می شود برخی از مالکان خانه تمایلی به نصب آبپاش در خانه های خود نداشته باشند. این واقعیت هاست:
بسیار مشکل است که آبپاش ها به طور تصادفی کار کنند. در یک خانه معمولی ، میزان خسارت آب از تخلیه ناخواسته آبپاش ها نسبت به سایر انواع احتمالات نا خوشایند کمتر خواهد بود.
دود سیگار و … نمی تواند باعث کار آبپاش شود. فقط درجه حرارت بالا که از آتش سوزی ناشی می شود ، آبپاش را فعال می کند.
همه آبپاش ها به یکباره فعال نمی شوند. این سناریو ممکن است در فیلم ها و برنامه های تلویزیونی رایج باشد ، اما فقط برای آبپاش های خانگی صادق نیست. فقط آبپاش نزدیک به آتش فعال می شود. نود درصد از زمان ، یک آبپاش که در معرض حریق است فعال خواهد شد.

دستگاه های آتش نشانی خانگی به شما محافظت بیشتری در برابر آتش و آرامش می دهند. NFPA استفاده از این دستگاه ها را ترغیب می کند. از سازنده خود در مورد نصب آبپاش در خانه خود بپرسید. از طریق تماس با کارشناسان شرکت پارسیان اطفای ایرانیان می توانید اطلاعات رایگان را هم برای سازندگان و هم برای مالکان در دسترس کسب نمایید.

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان : مشاوره، طراحی و اجرای استاندارد اتاق سرور، تامین و اجرای سیستم های ایمنی و آتش نشانی
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone