محصولات سیستم اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس

سیستم های اعلام حریق زیتکس در دو دسته سیستم های اعلام حریق متعارف هوشمند و سیستم اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس طبقه بندی می شوند .سیستم های اعلام حریق برای کمک به شناسایی آتش سوزی طراحی شده اند . این سیستم ها با اعلام و هشدار به موقع در مورد آتش سوزی زمان انجام اقدامات لازم را فراهم می کنند.
سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر متعارف آدرس پذیر که در این مقاله به معرفی محصولات آنها پرداخته شده است، دارای دتکتورهایی هستند که می ‌توانند دود یا حرارت را در یک آدرس خاص تشخیص و شناسایی کنند . آدرس های این دتکتورها مربوط به جایی است که در آن نصب شده اند و به عنوان فضای خطر برای هر واحد از پیش تعریف شده اند . عنصرهای تشخیص حریق آدرس دقیق محل حریق را توسط سیگنال ها به مرکز گزارش می دهند .
سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر می توانند در محل هایی مانند اتاق های یک هتل یا واحد های مختلف یک ساختمان نصب شوند.

محصولات سیستم اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس
محصولات سیستم اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس

محصولات سیستم اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس

شرکت زیتکس یکی از تولیدکنندگان برتر محصولات اعلام حریق موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 آلمان شد ه است و با راه اندازی آزمایشگاه های تخصصی که عملکرد آنها هم سطح با لابراتورهای جهانی است و بهره گیری از ماشین آلات حرفه ای ، محصولات خود را به کشورهای دیگر صادر نموده و با برندهای بین المللی به رقابت می پردازد.

محصولات اعلام حریق آدرس پذیر شامل موارد زیر می باشند :

۱. دستگاه مرکزی آدرس پذیر

این دستگاه دارای پروتکل های بسته و اختصاصی ZITEX بوده و برای تمامی لوپ ها به صورت همزمان یا انتخابی دارای سیستم آدرس دهی هوشمند خودکار می باشد.
از دیگر ویژگی‌های دستگاه مرکزی می‌توان به فناور F.A.P برای حذف نویزها و آلارم های کاذب، ارتباط دو طرفه داده ای بین قطعات و پنل، ذخیره سازی 10000 رویداد، ارتباط با نرم‌افزار تنظیمات از طریق U-disk بدون نیاز به کامپیوتر و قابلیت آدرس دهی اتوماتیک بین پنل ها و تکرار کننده های شبکه شده، اشاره نمود.
در این دستگاه نرم‌افزار مادربرد ، کارت لوپ و تکرار کننده ها قابلیت به روز رسانی داشته و همچنین گزارشی از وضعیت سلامت سیستم که شامل ولتاژ و جریان مصرفی مادربرد، و وضعیت منبع تغذیه و… ارائه می دهد.

دستگاه مرکزی آدرس پذیر
دستگاه مرکزی آدرس پذیر

۲. تکرار کننده آدرس پذیر

ابعاد صفحه نمایش ال سی دی در تکرار کننده ها 132×39 میلی متر می باشد . دستگاه از تکنولوژی F.A.P برای حذف نویزها و آلارم های کاذب بهره برده و منبع تغذیه و شارژ روی برد آن به صورت یکپارچه می باشند . این محصول سیستم اعلام حریق آدرس پذیر می‌تواند ۱۰۰۰۰ رویداد را ذخیره کند.

تکرار کننده آدرس پذیر | اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس
تکرار کننده آدرس پذیر

۳. ماژول ها

ماژول ها در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر دارای سه نوع کانونشنال، خروجی و ورودی آدرس پذیر بوده و این ماژول ها دارای ایزولاتور داخلی هستند و از طراحی و ساخت مطابق با استاندارد EN 54 بهره می برند.
ماژول ها تحت پشتیبانی پروتکل اختصاصی زیتکس قرار گرفته و تغذیه از طریق خط لوپ انجام می‌گیرد.
حداکثر تعداد قطعه قابل نصب 20عدد بوده و برای نصب بر روی دیوار ، دارای قاب پلاستیکی می باشند.

ماژول ها
ماژول ها

۴. دتکتورهای دودی آدرس پذیر

دتکتورهای دودی برای شناسایی پراکنش های مادون قرمز از فرستنده و گیرنده نوری تشکیل شده اند و مجهز به تکنولوژی F.A.P برای حذف نویزها و آلارم های کاذب می باشند. این دتکتورها دارای قابلیت دید ۳۶۰ درجه توسط ال ای دی کریستالی هستند.
همچنین قابلیت آدرس دهی از روی پنل به صورت خودکار را داشته و دارای ایزولاتور داخلی است. بدنه این نوع دتکتورها از جنس ABS بوده و در برابر حرارت مقاوم می باشند.

دتکتورهای دودی آدرس پذیر
دتکتورهای دودی آدرس پذیر | اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس

۵. دتکتورهای حرارتی آدرس پذیر

دتکتورهای حرارتی آدرس پذیر دارای قابلیت تغییر کلاس حرارتی هستند و می توانند به سه کلاس A2S، AIRوBS تغییر یابند .
این نوع دتکتورها همانند دتکتورهای دودی از ویژگی حذف نویزها و آلارم های کاذب ، طراحی و ساخت مطابق با استاندارد EN 54 ، خروجی ریموت ، ایزولاتور داخلی و بدنه مقاوم به حرارت برخوردار هستند .

دتکتورهای حرارتی آدرس پذیر
دتکتورهای حرارتی آدرس پذیر

۶. دتکتورهای ترکیبی آدرس پذیر

در این نوع دتکتورها امکان شناسایی همزمان دود و حرارت به دلیل تلفیق سنسورهای دودی و حرارتی وجود دارد.
دتکتورهای ترکیبی دارای قابلیت دید ۳۶۰ درجه به دلیل وجود ال ای دی کریستالی می باشند و می توانند به صورت خودکار از روی پانل آدرس دهی را انجام دهند.
این نوع دتکتورها از نوع ABS بوده و مقاوم در برابر حرارت می باشد.

دتکتورهای ترکیبی آدرس پذیر | اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس
دتکتورهای ترکیبی آدرس پذیر | اعلام حریق متعارف آدرس پذیر زیتکس

۷. شستی آدرس پذیر

شستی ها در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر با شکسته شدن شیشه بدون نیاز به تعویض شیشه فعال سازی، شبیه سازی شده اند . این دستگاه ها قابلیت آدرس دهی از روی پنل به صورت خودکار را داشته و بدنه آنها مقاوم به حرارت می باشد.

شستی آدرس پذیر
شستی آدرس پذیر

۸. آژیر آدرس پذیر

آژیرها در سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر دارای ایزولاتور داخلی بوده و می توانند دو تن یا سه سطح صدای قابل انتخاب از روی پانل یا نرم افزار داشته باشند . این دستگاه‌ها مجهز به تکنولوژی حذف نویز و آلارم های کاذب بوده و امکان نصب آنها به صورت دیواری و سقفی وجود دارد .

آژیر آدرس پذیر
آژیر آدرس پذیر

فروش محصولات اعلام حریق زیتکس :

شرکت پارسیان اطفاء ایرانیان :
مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم اطفاء و اعلام حریق / فروش محصولات اعلام حریق سنس
جهت دریافت اطلاعات بیشتر ، سفارش و خرید ،با شماره های زیر تماس بگیرید :
تلفن : 65474901(021)
همراه : 09102990800

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما
whatsapp
telegram
phone